O nás

O nás

PRAŽSKÝ PĚVECKÝ FESTIVAL

Pražský pěvecký festival je moderně pojatá celorepubliková přehlídka ve zpěvu českých písní. Do festivalu se může zapojit kdokoliv, kdo rád zpívá, ve věku 6 až 19 let.

Pražský pěvecký festival se stará o hudební rozvoj dětí a vrací se zpět ke kořenům české hudby, protože tyto melodie jsou nejkrásnější. Dáváme dětem nejen šanci zpívat na opravdovém pódiu, ale všemu předchází workshopy, na kterých se učíme, jak správně dýchat, vyslovovat, zpívat, jevištní interpretaci, cítit rytmus, ale i hereckou průpravu i hudební nauku.

Festival není soutěž, tudíž odpadá pocit soupeření, kdy dětem pod stresem mizí tvořivost. Toto vše se u nás přetváří v čirou radost ze zpívání a  pocit, že o nic nejde. Jelikož nám jde především o děti, tak se o ně staráme nejen v průběhu festivalu, ale i po skončení. Po festivalu účastníci nahrají vlastní CD s festivalovou písní, vystupují na koncertech anebo se stali součástí českých muzikálů.

Porota, která je složena ze známých tváří a odborníků funguje v roli motivátorů a rádců, nikoli soudců. V loňském roce v porotě například zasedli herec a zpěvák David Gránský, operní pěvkyně Barbora Rainišová, muzikálový zpěvák Peter Strenáčik a další (kompletní sestavu můžete zhlédnout v našem videu). Významným hostem a překvapením pro děti byl zpěvák Tomáš Klus, který se se zpěváky zúčastnil zajímavé besedy.

O tom, jak festival vypadal, že atmosféra na Pražském pěveckém festivalu je skvělá a uvolněná a děti si festival užívají, se můžete přesvědčit v tomto ohlédnutím za festivalem.

https://www.youtube.com/watch?v=hNtAN6x3blg

Pořadatelem Pražského pěveckého festivalu je Stanice techniků Vyšehrad DDM Praha 2 ve spolupráci s projektem Naše hudba. 

PROJEKT NAŠE HUDBA

Projekt “Naše hudba” vznikl z myšlenky zachovat v dnešním moderním, informacemi přeplněném světě našich dětí původní českou hudbu. Prezentovat ji moderním stylem, který je jim bližší a zároveň skladby oživit pro generaci jejich rodičů,  která na nich vyrůstala.

Kolik ví dnešní mladí o české hudbě? Zajímají se o ni? Hrají na hudební nástroje? Faktem je, že hudba všestranně pomáhá rozvoji osobnosti a socializaci dětí především. Možná pro Vás bude překvapením, že dnešní děti se hudbě věnují velmi málo. Oproti dobám před 30-40ti lety, kdy hodiny houslí či klavíru patřily k dobrému vzdělání, dnes na hudební nástroj hrají 2-3 děti ze třídy a zpěv na tom není o moc lépe.

Které české interprety vlastně mladá generace zná?  Především ty, kteří jsou momentálně na špičkách radiových hitparád, pochopitelně každou novou generaci Superstárů, ale jména jako Jiří Suchý, Karel Gott, Eva Pilarová, Hana Zagorová, Ivan Mládek sice někde zaslechla, zahlédla na titulkách internetových periodik, ale z jejich tvorby nezná téměř nic.

Vznikl tedy projekt Naše hudba našim dětem, který si klade za cíl být multimediálním pomocníkem učitelů při hodinách hudební výchovy s velkým potenciálem vstoupit přes děti díky on-line systému přímo do českých rodin.

Z praxe víme, že učitelé často tápou ve výběru repertoáru, hudebních témat, vhodných koncertů a kulturních akcí, které by s žáky mohli navštívit. Mít k dispozici edukační materiál, který je zavede do koncertních sálů, zákulisí produkce muzikálů, koncertů velkých hvězd spojených s povídáním, jak i ony kdysi začínaly, by všichni uvítali s otevřenou náručí. Bez ohledu na fakt, že každý interpret bude prezentovat i svůj největší hit, který si děti budou moci na profesionální hudební základ rovnou zazpívat. 

Pochopitelně, v podání dětí znějí skladby jinak, ale rodiče si písně pamatují a tak si při vzpomínce na svá mladá léta zazpívají rádi s nimi.

Dozvědět se něco o hudebních začátcích hvězd, jejich dětství a školních létech funguje jako magnet. Děti si další informace, ke kterým se chceme dopracovat,  pak vyhledají samy.

Pojďme společně opět rozezpívat naše děti česky.