ZPÍVÁNÍ JE CESTA - 1

S klinickým psychologem prof. Radkem Ptáčkem a hlasovou pedagožkou Evou Kleinovou jsme pro Vás připravili videoseriál otázek a odpovědí PROČ, JAK a K ČEMU nám může být přínosné pohybové zpívání.

Písničková ABECEDA

 je postavená na generacemi oblíbených básních Jiřího Žáčka. Každé písmenko ABECEDY je oblečené do skvělé, chytlavé melodie a doplněné o pohybová či dechová cvičení, která cíleně podporují oblasti důležité pro zdravý vývoj dětí. Pracuje s moderními, hlasovými metodami ZDRAVÉHO ZPÍVÁNÍ, které pomocí dechových a pohybových cvičení využívají přirozený hlas a autentičnost dítěte. Díky těmto metodám urychlujeme nácvik správného čtení, artikulace a zdravého posazení dětského hlasu. A co je nejdůležitější, kladně stimulujeme psychomotorický vývoj dětí.

Autor textů: Jiří Žáček, autor hudby: Richard Mašata, metodika: Eva Kleinová, realizace: Lubo Špirko

BLÁZNIVEJ DEN - náš cíl zněl jasně, natočit píseň, která rozveselí školáky i jejich statečné rodiče. Pro ně jsme do písně ukryli motiv světoznámého hitu, poznáte kterého?

Hudba: Richard Mašata, Text: Eva Kleinová

zpívají děti z Pěveckého sboru Vratislavka

Také máte někdy zmatek v tom, kdo koho zdraví první, jakou vidličku si vzít při slavnostní večeři ze stolu, anebo kdo komu otvírá dveře? Přesně pro Vás je dětský Muzikál ETIKETA aneb FAJN VĚDĚT.  Hudba z dílny Evy Kleinové, Roberta Štolby a Richarda Mašaty a 12 pravidel slušného chování v podání dětí ze ZŠ Vratislavova Vás nejen poučí, ale i pobaví. Patronem projektu je odborník na etiketu, pan Ladislav Špaček.
 

JEDE KUDRNA - veselé rozezpívání pro velké i malé zpěváky. Více námětů pro domácí muzicírování s dětmi najdete v sekci edukační videa. 

ETIKETA aneb FAJN VĚDĚT  17. a 18.6. v 17:00 hod v divadle Na Fidlovačce

Pražský pěvecký festival se připravuje na svůj 3.ročník 2019. Přihlas se i Ty:-) Uzávěrka přihlášek je 15.6.2019.

Tým Pražského pěveckého festivalu zleva: hudební skladatel Robert Štolba, lektor Richard Mašata, zpěvačka Eva Kleinová, medailónkový režisér Rudolf Mašata, herečka Monika Höppner Zaťková a za objektivem fotoaparátu neviditelný  fotograf Lubo Špirko.

Napadlo Vás někdy, kolik v Čechách žije neslyšících rodin se slyšícími dětmi?

Pokud tyto rodiny nemají hudebně založené babičky, tety nebo kamarády, jejich slyšící děti vyrůstají v tichu.

Pro tyto rodiče existuje ukolébavka ve znakovém jazyce „Noc už patří světluškám„.

Using Format